Kategorie

Podpiętki - rodzaje oraz zastosowanie

Podpiętki - rodzaje oraz zastosowanie

Podpiętki to nic innego, jak małe wkładki do butów, które mogą znacząco poprawić komfort chodzenia. Jeżeli dopasujemy je w odpowiedni sposób, możemy całkowicie pozbyć się problemu bólu, obcierającego obuwia czy dolegliwości ortopedycznych. Jakie rodzaje podpiętek wyróżniamy i jakie jest ich zastosowanie?

-

Podpiętki - do czego służą?

-

Podpiętki wkłada się do obuwia, aby zmienić ułożenie stopy, a tym samym zminimalizować uczucie obcierania i zwiększyć wygodę noszenia butów. Te niewielkich rozmiarów wkładki mogą zdziałać prawdziwe cuda! Co istotne, stosuje się je niemal w każdym rodzaju obuwia z cholewką zakrywającą piętę. Nie tylko amortyzują one piętę, ale i gwarantują regulację położenia jej wysokości w butach. Ponadto, dzięki podpiętkom stopa nie ześlizguje się ku przedniej części wnętrza obuwia, co minimalizuje ucisk cholewki na palce stopy . Oprócz podpiętek, warto zwrócić uwagę również na wzbogacone o żelowe zapiętki, wykorzystywane najczęściej w butach damskich.

-

Rodzaje podpiętek do butów

-

Możemy wyróżnić kilka różnych rodzajów podpiętek - różnice między nimi polegają m.in. na kształcie, grubości oraz materiale, z którego są one wykonane. Najpopularniejszymi podpiętkami są te korkowe, pokryte skórą, żelowe lub typowo ortopedyczne, polecane często przez lekarzy. W asortymencie sklepu ABCbuty.pl znajdziemy wysokiej jakości podpiętki korekcyjne o różnej grubości - zarówno najprostsze podpiętki z dębu korkowego i te podpiętki pokryte skórą naturalną, jak również podpiętki podpiętki żelowepodpiętki lateksowe oraz podpiętki bawełniane z pianką. Szczególnie warte polecenia są podpiętki ortopedyczne ze skóry i korka. W ABCbuty.pl dostępne są podpiętki o wysokościach 0,5 cm , 1 cm , 1,5 cm , 2 cm , 2,5 cm , 3 cm .

-

Kiedy podpiętki sprawdzą się najlepiej?

-

Podpiętki mogą poprawić komfort noszenia obuwia w momencie, w którym jego tylna część obciera stopy, powodując ból. Pomagają one również łagodzić wstrząsy i sprawdzają się w przypadku niskiego wzrostu lub różnicy w długości nóg - nie trzeba wówczas przerabiać w specjalistyczny sposób każdej pary obuwia, a jedynie użyć podpiętki podwyższającej, np. żelowo-silikonowej z wyobleniem wokół stopy. Podpiętki ortopedyczne okażą się dobrym wyborem także przy różnego rodzaju schorzeniach, np. ostrodze piętowej.