Kategorie

Marznące stopy w obuwiu zimą - jak temu zaradzić?

Marznące stopy w obuwiu zimą - jak temu zaradzić?

Marznące stopy to problem, z którym boryka się wiele osób – zwłaszcza w zimowych miesiącach i podczas spacerów w śniegu. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na ogrzanie stóp w obuwiu!

I

Dobre obuwie zimowe - co je wyróżnia?

 Obuwie noszone zimą powinno posiadać kilka cech charakterystycznych, wpływających na komfort stóp w mroźne dni. Znaczenie ma przede wszystkim materiał, z którego jest ono wykonane i którym wyściełane jest jego wnętrze. Dobrym wyborem okażą się zwłaszcza buty z naturalnej skóry, odpornej na zmiany temperatur - po użyciu dobrej jakości impregnatu, np. bezbarwnego sprayu Bama, śnieg jej niestraszny! Obuwie powinno być również nieprzemakalne i oddychające – w przeciwnym razie stopy marzną w nim jeszcze bardziej. Do obuwia oddychającego z cholewką zawierającą membranę przeznaczone są specjalne środki impregnujące w sprayu jak np. Bufalo nano power spray TEX 300 ml. Istotna jest ponadto grubsza podeszwa z bieżnikiem gwarantująca stabilność na oblodzonych powierzchniach i izolująca stopę od zimnej nawierzchni. Dla polepszenia właściwości antypoślizgowych obuwia trekkingowego oraz zimowego polecamy uniwersalne nakładki antypoślizgowe na podeszwę buta. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając buty na zimę? Na ich rozmiar! Zbyt ciasne obuwie często potęguje uczucie zimna,  a palce nie mają możliwości swobodnie się w nim poruszać. Jeśli po zakupie lub przechowywaniu cholewka buta straciła swoją elastyczność lub stała się ciasna, wtedy poradzi sobie z tym jeden z rozciągaczy do obuwia tzw. kopyto szewskie w sprayu.

I

Ciepłe termiczne wkładki do butów - koniec z marznącymi stopami!

Prostym i skutecznym sposobem na ogrzanie stóp podczas zimowych wędrówek są dobrej jakości ocieplające wkładki do butów. Zapewniają one ciepło wewnątrz obuwia oraz poczucie suchości, a ponadto - izolują stopę od zimnego podłoża i chłodnej podeszwy. Propozycją godną polecenia w przypadku marznących stóp są zwłaszcza alutermiczne wkładki do butów z filcu. Zastosowana warstwowo folia aluminiowa doskonale chroni przed wilgocią od spodu obuwia i zatrzymuje wewnątrz cholewki ciepło dla stóp. Dobry wybór do zimowych butów trekkingowych stanowią również wyściółki z naturalną wełną owczą lub te pokryte puszystym polarem. W sklepie ABCbuty.pl znajdziesz każdy z wymienionych wariantów wkładek – co najmniej jedna para to prawdziwy must-have do zimowego obuwia! Nie wiesz jaki rozmiar wybrać ? Nic straconego, postaw na wkładki do butów w rozmiarze uniwersalnym z zakresem 32 - 46.

I

Skarpetki z wełną dla ciepła stóp

Chcąc uchronić stopy zimą przed marznięciem w obuwiu, warto sięgnąć nie tylko po odpowiednie wkładki, ale i ciepłe, oddychające skarpety - np. stworzone z myślą o narciarzach. Z powodzeniem można nosić je na co dzień – tego rodzaju skarpetki zapewniają odpowiedni poziom ciepła oraz przepływ powietrza. Asortyment sklepu ABCbuty.pl obejmuje wysokiej jakości skarpety narciarskie damskie i męskie o wysokiej zawartości wełny – mogą się one okazać strzałem w dziesiątkę nie tylko na stoku!