Kategorie

Renowacja i impregnacja butów trekkingowych – jak ją wykonać?

Renowacja i impregnacja butów trekkingowych – jak ją wykonać?

Buty trekkingowe najczęściej wykonywane są ze skóry licowej, nubuku, zamszu lub mocnych materiałów syntetycznych. Tworzywa te wymagają stosowania odpowiednich preparatów impregnujących i pielęgnujących, które wpłyną nie tylko na ich wygląd, ale i trwałość. Jak i czym wykonywać zatem renowację oraz impregnację trekkingów?

-

Renowacja butów trekkingowych

-

Chcąc poprawić wygląd obuwia trekkingowego wymagającego renowacji, najpierw należy dokładnie je wyczyścić. W tym celu najlepiej sięgnąć m.in. po specjalne szampony do skór i tkanin oraz chusteczki czyszczące i szczotki do obuwia. Kolejnym ważnym krokiem podczas renowacji obuwia trekkingowego może okazać się zastosowanie farby do cholewki butów. W sklepie ABCbuty.pl dostępne są zarówno farby do skór licowych, jak i te do zamszu oraz nubuku. Aby odmienić wygląd swojego obuwia, jego wyczyszczoną powierzchnię należy najpierw odtłuścić zmywaczem – a następnie przy użyciu aplikatora gąbkowego nanieść na odtłuszczoną powierzchnię odpowiednio dobraną farbę. Dwuwarstwowe malowanie pozwoli na uzyskanie estetycznego oraz trwałego efektu renowacji skóry. Chcąc w prosty sposób osiągnąć najlepsze efekty renowacji, wszystkie przeprowadzane czynności warto wykonywać w temperaturze pokojowej i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Na obuwiu, którego cholewka wykonana jest ze skóry szorstkiej można również rozpylić renowator do zamszu i nubuku, który znakomicie odświeży ich kolor bez konieczności nieco bardziej czasochłonnej renowacji cholewki farbą do skór szorstkich.

-

Impregnacja butów trekkingowych

-

Buty trekkingowe często wykorzystuje się w trudnych warunkach atmosferycznych – to właśnie dlatego tak ważna jest ich impregnacja. Aby uniknąć przykrych skutków kontaktu obuwia trekkingowego z wodą, śniegiem, solą czy błotem, stworzenie warstwy ochronnej na całej powierzchni butów to punkt obowiązkowy. W celu zaimpregnowania trekkingów / butów outdoorowych warto sięgnąć po preparaty dedykowane do konkretnego materiału. W ofercie sklepu ABCbuty.pl znajdują się zarówno impregnaty do zamszu i nubuku oraz impregnaty do skór gładkich, jak również impregnaty uniwersalne. Aby pokryć obuwie zabezpieczającą powłoką, wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem ze środkiem impregnującym, rozpylić go na wyczyszczonym obuwiu i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Impregnację można wykonać dwukrotnie, wówczas warstwa ochronna będzie jeszcze bardziej trwalsza dzięki równomiernemu rozprowadzeniu na impregnowanej powierzchni.